



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Max Power Dissipation | 400 mW |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Output Current | 100 mA |
| Number of Channels | 4 |
| Propagation Delay | 60 ns |
| Data Rate | 25 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Isolation Voltage | 846 V |
| Isolated Power | Yes |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 6 ns |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Current | 68 mA |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
Stock: 855
Distributors
pcbx
Unit Price$10.88106
Ext.Price$10.88106
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.88106 | $10.88106 |
| 10 | $8.64394 | $86.43940 |
| 25 | $8.08573 | $202.14325 |
| 50 | $7.91826 | $395.91300 |
| 100 | $7.75424 | $775.42400 |
| 300 | $7.44305 | $2232.91500 |
| 500 | $7.14434 | $3572.17000 |
| 1000 | $6.85753 | $6857.53000 |
